Home / Reisinformatie / Azie / Japan / Een dagtocht naar Mount Fuji

Een dagtocht naar Mount Fuji

Vanuit Tokio bezocht Leonie met haar gezin, kinderen van 9 en 12 jaar, de bekendste berg van Japan: Mount Fuji. In plaats van te overnachten in de nabije omgeving kozen zij voor een dagtocht vanuit Tokio naar deze magische plek. Rond de beroemde vulkaan vind je tal van kindvriendelijke plekken die natuur, cultuur en avontuur combineren.

Mount Fuji is met zijn 3776 meter de hoogste berg van Japan en een slapende vulkaan die sinds 1707 niet meer is uitgebarsten. Hij ligt op ongeveer 100 kilometer ten zuidwesten van Tokio, en op heldere dagen kun je hem zelfs vanuit de hoofdstad zien schitteren aan de horizon. Mount Fuji wordt beschouwd als een van de drie heilige bergen van Japan, samen met Mount Tate en Mount Haku. Veel Japanners maken een spirituele pelgrimstocht naar de top.

Sinds 2013 staat Mount Fuji op de UNESCO-lijst als cultureel erfgoed vanwege zijn diepe betekenis in kunst, religie en geschiedenis.

Lees ook ons blog over Tokio met kinderen.

Hoe ziet een dagtrip naar Mount Fuji eruit?

Wij waren voor deze dagtocht vroeg uit de veren en hadden een tocht geboekt met privéchauffeur. Deze zijn te boeken via onder andere Klook of GetYourGuide. Om 7 uur vertrokken we, omdat we voor de drukte bij het bekendste uitkijkpunt wilden zijn. Rond half 9 kwamen we aan bij de Chureito Pagode en we waren er met een handjevol andere bezoekers. Heel fijn om hier zo vroeg in de ochtend te zijn.

Chureito Pagode

Een van de meest iconische uitzichten op Mount Fuji vind je bij de Chureito Pagoda. Via een trap van ongeveer 400 treden, of de steile weg, bereik je deze rode pagode, die prachtig afsteekt tegen de berg. Voor kleine kinderen is de klim een uitdaging, maar onze tieners konden dit prima aan. Boven wacht je een indrukwekkend uitzicht dat de moeite meer dan waard is.

Chureito Pagode

Onder aan de Chureito Pagode ligt de Arakura Sengen Shrine. Deze tempel is al meer dan 1300 jaar oud en gewijd aan de godin van Mount Fuji.

Chureito Pagode

Oishi no Hakkei

Na dit bezoek reden we door naar Oishi no Hakkei. Dit is een traditioneel Japans dorpje met acht kristalheldere vijvers die gevoed worden door het smeltwater van Mount Fuji. We keken gefascineerd naar het heldere water en de reflectie van de berg. Let hier vooral ook op de bijzondere putdeksels. Op elke plek zijn deze weer anders en prachtig gemaakt.

Tegen een kleine betaling kun je Hannoki Bayashi Shiryokan bezoeken, een klein openluchtmuseum met een traditionele boerderij, oude landbouwgereedschappen en zelfs Samurai-wapens. In het dorp vind je ook kleine traditionele eetkraampjes waar je lokale lekkernijen kunt proeven, een perfecte plek voor een korte pauze.

Kitaguchi Hongu Fuji Sengen Jinja Shrine

Daarna bezochten we de Kitaguchi Hongu Fuji Sengen Jinja Shrine, een eeuwenoude tempel verscholen tussen torenhoge en metersdikke ceders. De Shrine ligt in het bosrijke Fujiyoshida, aan de voet van Mount Fuji. Eeuwenlang was dit het officiële startpunt van de Yoshida Trail, de noordelijke route naar de top. Pelgrims begonnen hier hun spirituele reis met een reinigingsritueel.

De tempel wordt omringd door duizend jaar oude ceders, waaronder de beroemde bomen Taro en Jiro, die als spirituele wachters worden beschouwd. De grote houten torii-poort is 17 meter hoog en de hoogste houten torii-poort van Japan. Een magische plek midden in het bos en zeker een aanrader om kort te bezoeken.

Hongu Fuji Sengen

Fuji Five Lakes

Rondom Mount Fuji liggen vijf schitterende meren die samen bekendstaan als de Fuji Five Lakes. Deze meren zijn ontstaan door oude lavastromen van de vulkaan. Elk meer heeft zijn eigen charme. Wij bezochten Kawaguchi en Yamanaka.

Op deze meren kun je watersporten beoefenen zoals jetskiën, kanoën of waterfietsen. Ook zijn er mooie wandel- en fietsroutes langs de meren. Op sommige meren vaart een toeristische boot die je van de ene naar de andere kant brengt. De meren Saiko, Shōji en Motosu hebben wij overgeslagen.

Oishi Park

Aan de noordelijke oever van het Lake Kawaguchiko ligt Oishi Park. Dit langgerekte bloemenpark biedt een van de mooiste panorama’s op Mount Fuji, met kleurrijke bloemperken op de voorgrond en de berg als decor. Hier konden we wel uren kijken.

In de lente bloeien er kersenbloesems, in de zomer lavendel, en in de herfst kleuren de esdoorns rood en goud. Voor elk seizoen zijn er planten die het park een ander karakter geven. Er is een promenade waar je fijn kunt wandelen, en bij het meer kun je even pootjebaden.

Voor kinderen is dit een fijne plek; er zijn speeltuintjes, bankjes, picknickplekken en zelfs een klein café. Daar koop je ijsjes die niet alleen prachtige kleuren hebben maar ook smaken uit eigen tuin. Je moet er wel even voor in de rij staan, maar het is een aanrader.

Oishi no Hakkei

Fugaku Wind Cave en Narusawa Ice Cave

Als afsluiting van deze dag bezochten we de ondergrondse Wind Cave. Aan de noordelijke voet van Mount Fuji, diep in het Aokigahara-woud, ligt de Fugaku Wind Cave. Deze natuurlijke lavatunnel ontstond na een uitbarsting van Mount Fuji in het jaar 864 en is sindsdien een bijzondere plek om te bezoeken.

Fugaku Wind Cave

We daalden af in de grot en de temperatuur daalde razendsnel. Buiten was het boven de 40 graden, maar binnen zakte de temperatuur direct naar rond het vriespunt. Zelfs in de zomer blijft het hier rond 0 graden. De muren en vloer zijn glad, dus voorzichtig lopen is nodig. Overal zie je lavaformaties, ijzige stalactieten en oude opslagruimtes.

Vroeger werd de grot gebruikt als natuurlijke koelkast: boeren bewaarden hier zijderupseieren, omdat de constante kou ze perfect conserveerde. Onze kinderen vonden het geweldig. Je moet wel af en toe bukken om je hoofd niet te stoten, maar bij de ingang kun je helmen lenen.

Fugaku Wind Cave

Dichtbij ligt ook de Narusawa Ice Cave. Hier daal je af naar een ijsgrot waar het ook midden in de zomer ijzig koud is. Voor kinderen is dit een echt avontuur, met glinsterende ijsformaties. Vergeet niet om een vestje mee te nemen, want het is hier echt heel koud.

Fugaku Wind Cave

Praktische tips voor een trip naar mount Fuji met kinderen

Huur zelf een auto of gebruik een georganiseerde dagtour. Met kinderen is dit vaak de meest ontspannen manier om mt Fuji te bezoeken. Wil je langer in de omgeving blijven dan kunnen we Hakone aanraden als plek om minimaal een nachtje te verblijven. Lees ook ons blog over Hakone met kinderen.

Kies je voor een dagtour, maak de dag niet te vol. Kies vier of vijf van de bovengenoemde plekken, afhankelijk van de energie van de kinderen.Neem voldoende snacks en drinken mee, maar maak ook gebruik van de lokale eettentjes voor een authentieke ervaring. Onderweg kun je overal stoppen om te picknicken of een hapje te eten.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven